Zablokowanie wzwodu

Podstawowym i najbardziej widocznym znakiem świadczącym o impotencji jest trwałe zablokowanie zdolności do erekcji – dany mężczyzna nie osiąga wzwodu nawet pomimo znacznego podniecenia seksualnego w określonym momencie.

Działa to na zasadzie “chcieć ale nie móc”, co z pewnością jest bardzo mało wygodne dla konkretnego mężczyzny. Brak wzwodu może jednak być zjawiskiem okresowym, co w wielu przypadkach wprawia w duże zakłopotanie, szczególnie jeśli wcześniej mężczyzna był zdolny do osiągania erekcji.

Co więcej, etapy braku wzwodu mogą być przeplatane etapami, w których mężczyzna osiąga pełen wzwód. Dzieje się tak ze względu na to, że impotencja rzeczywiście może występować w określonych okolicznościach. Wiele sytuacji wygląda następująco: podczas masturbacji wzwód występuje normalnie, zaś nie pojawia się podczas stosunku.

Taka blokada jest z pewnością wywołana pewnym rodzajem stresu a najczęściej lękiem przed poczęciem niechcianego potomstwa. Wtedy warto zająć się sprawą impotencji za pomocą terapii lub autoterapii. Więcej informacji o impotencji na http://tabletkinapotencjee.pl